Menu
img

Pilarki z najszybsza dostawą !

Zamów i opłać do 12:00, wyślemy tego samego dnia!


 

Pilarka - dlaczego warto ją mieć w warsztacie ?

Piła tarczowa jest na wyposażeniu każdego warsztatu stolarskiego. Pozwala ona przecinać duże bele oraz mniejsze listewki. W szczególnych przypadkach oraz w warunkach domowych lepiej sprawdza się ręczne pilarka tarczowa akumulatorowa, służąca raczej do jednostkowego cięcia pojedynczych elementów. Brak przewodu zasilającego oznacza maksymalną mobilność.

Stolarka domowa

W warunkach domowych z reguły nie ma potrzeby stosować dużych pił. Niewielka pilarka ręczna w zupełności wystarczy do stawiania konstrukcji drewnianych oraz majsterkowania. Należy zwrócić uwagę na moc urządzenia, średnicę tarczy oraz głębokość cięcia. Są to podstawowe parametry pilarki pozwalające ocenić, jak grube kawałki drzewa  da radę przeciąć dane urządzenie. Bardzo przydatne jest zasilanie akumulatorowe, które pozwala na prace na ogrodzie. Należy również pamiętać, że używanie pilarki niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Duża, ostra tarcza stanowi zagrożenie dla palców czy stóp. Dlatego ważne jest zastosowanie różnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo użytkowania. Jedną z takich rzeczy jest ruchoma przysłona tarczy, która otwiera się tylko w czasie cięcia. Mimo systemów zabezpieczeń w czasie pracy zawsze należy zachować skupienie oraz ostrożność.

Dla majsterkowiczów

W naszej ofercie znaleźć można pilarkę tarczową Bosch GKS18-V57G. Posiada ona wymienną tarczę o średnicy 165 mm, w zupełności wystarczającą w większości domowych prac. Szeroka stopka pozwala na stabilne cięcie prostopadle do materiału na głębokość 57 mm. Istnieje także możliwość cięcia pod kątem nawet czterdziestu pięciu stopni. Wtedy maksymalna głębokość wyniesie 42 mm, a powierzchnia materiału pozostanie gładka i równa. Litowo-jonowy akumulator o pojemności 5 Ah z pewnością wystarczy na długi czas w małych warsztatach majsterkowiczów. Przy dużej ilości pracy zawsze można dokupić drugi akumulator, aby dwukrotnie przedłużyć czas pracy urządzenia między ładowaniami. Zasilanie prądem o napięciu 18 V przekłada się na wysoką moc pilarki.

Przydatna dla każdego

Ręczna pilarka tarczowa jest bardzo przydatnym narzędziem dla każdego majsterkowicza. Szczególnie mobilne modele akumulatorowe pozwalają na wykonywanie wielu prac na ogrodzie. W zakładach stolarskich stosuje się większe maszyny stacjonarne, jednak i tutaj pilarka znajdzie swoje zastosowania. Gdy potrzeba dociąć jakiś pojedynczy element lub pojawia się niestandardowy kawałek drzewa sprawiający problem na dużych urządzeniach, mała, ręczna pilarka szybko rozwiąże tę sprawę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium