Menu

PRIMACOL Pochłaniacz wilgoci urządzenie + wkład biały

Dostępność: brak towaru
Cena: 29,99 zł 29.99
ilość szt.
Producent: PRIMACOL
Kod produktu: s7.495257062

Opis

PRIMACOL Pochłaniacz wilgoci urządzenie + wkład biały 

EAN: 5906725257062

 

Pochłaniacz Wilgoci Primacol znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje problem nadmiaru wilgoci lub w miejscach szczególnie narażonych na jej wpływ: poddasze, strych, pralnia, kuchnia, łazienka, piwnica, garaż, garderoba, magazyn, domek letniskowy, przyczepa kempingowa, kabina łodzi i inne.

Produkt pomaga wyeliminować uciążliwe konsekwencje wywołane nadmiarem wilgoci: ogranicza powstawanie grzybów, wirusów i pleśni, zabezpiecza przed zaparowaniem szyb, usuwa przykry zapach, obniża wilgotność powietrza do optymalnego poziomu dla zdrowia i komfortu.

 

Zalety pochłaniacza wilgoci PRIMACOL

  • eliminuje uciążliwe konsekwencje wywołane nadmiarem wilgoci
  • ogranicza powstawanie grzybów, wirusów i pleśni
  • zabezpiecza przed zaparowaniem szyb
  • usuwa przykry zapach
  • obniża wilgotność powietrza 

 

Jak działa pochłaniacz wilgoci PRIMACOL?

Saszetka zawiera kryształy, które pochłaniają wilgoć. Pochłaniacz zaczyna działać od razu po włożeniu wkładu do urządzenia. W początkowym okresie wilgoć zbiera się w saszetce (zwiększa ona swoją wagę), a w późniejszym zaczyna skraplać się do pojemnika. Szybkość skraplania zależy od wilgotności i temperatury w pomieszczeniu w którym stoi pochłaniacz. Im większa wilgotność, tym szybciej pochłaniacz będzie zbierał wilgoć.

Urządzenie redukuje wilgotność do optymalnego poziomu 55-60%. Po osiągnięciu tego poziomu, proces pochłaniania zostaje wstrzymany. Jeżeli wilgotność ponownie wzrośnie , urządzenie automatycznie ponownie rozpocznie pracę.

Po zużyciu wkładu saszetkę należy wyrzucić do zwykłych odpadów gospodarczych, zebraną wodę wylać do WC, a w pojemniku umieścić nowy wkład wymienny. Urządzenie jest dostosowane do pomieszczeń o powierzchni do 20m2.

W przypadku większych pomieszczeń należy zastosować dwa pochłaniacze, bądź też proces redukcji wilgoci będzie przebiegał nieoptymalnie. W standardowych warunkach, pomieszczeniu 20m2 jeden wkład wystarczy na ok. 2-3 miesiące ciągłej pracy urządzenia. Zaleca się stosowanie tylko oryginalnych wkładów wymiennych Primacol.

 

Jak używać pochłaniacz wilgoci PRIMACOL?

Zdjąć perforowaną pokrywę Pochłaniacza wilgoci. Przeciąć zewnętrzną torebkę, uważając aby nie naruszyć worka z kryształkami. Unikając kontaktu ze skórą umieścić worek poziomo w obudowie, pomiędzy czterema wystającymi bolcami. Zamknąć pokrywę i umieścić pochłaniacz w miejscu, gdzie występuje nadmiar wilgoci.

Należy upewnić się, że będzie on poza zasięgiem dzieci. Z każdej strony pochłaniacza należy zostawić minimum 10cm wolnej przestrzeni, w celu lepszej cyrkulacji powierza. Urządzenie umieszczać z dala od źródeł ciepła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium