Menu
img

Beckers Designer Universal Emalia do Drewna i Metalu Aqua 0,5L

Beckers Designer Universal Emalia do Drewna i Metalu Aqua 0,5L
 • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 18,03 zł 21,99 zł 18.03
ilość szt.
Producent: BECKERS
Kod produktu: TIK8648547002

Opis

Beckers Designer Universal Emalia do Drewna i Metalu Aqua 0,5L

Kolor: Aqua

Pojemność: 0,5L

EAN: 5902829028935

 

BECKERS DESIGNER UNIVERSAL – wodorozcieńczalna, półmatowa emalia akrylowa do drewna i metalu. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Produkt posiada doskonałe właściwości kryjące.

 • Emalia BECKERS DESIGNER UNIVERSAL jest przyjazna dzieciom - posiada certyfikat zgodności z normą PN-EN 71-3+A2: 2017-12 „Bezpieczeństwo zabawek część 3. Migracja określonych pierwiastków”
 • Najlepszy wybór dla alergików oraz do malowania elementów w pokojach dziecięcych
 • Kolorystyka dostosowana do palety kolorów farb do ścian i sufitów marki Beckers
 • Uszlachetniony dodatkami wosków – lepsze właściwości aplikacyjne, łatwe malowanie, dobra przyczepność do podłoża, nie kapie
 • Odporność na zmywanie, detergenty i zarysowania
 • Wytrzymała powłoka oraz trwały kolor
 • Łagodny zapach i szybkie schnięcie
 • Emalia BECKERS DESIGNER UNIVERSAL jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego dotyczy produktu po całkowitym wyschnięciu pomalowanej powierzchni i dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia
 • Zawiera minimalną zawartość lotnych związków organicznych

 

Przeznaczenie Beckers Designer Universal

Dekoracyjno-ochronne malowanie powierzchni drewnianych, drewnopochodnych, tj. sklejka, płyty wiórowe, płyty pilśniowe, powierzchni fornirowanych, jak również zagruntowanych powierzchni metalowych oraz do renowacji powierzchni uprzednio malowanych. Polecane do takich powierzchni jak meble, drzwi, kaloryfery, okna, listwy, detale wykończeniowe, meble ogrodowe, itp. wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Emalia BECKERS DESIGNER UNIVERSAL może być stosowana do malowania lamperii na tynkach wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej.

Sposób stosowania Beckers Designer Universal

 • Metody: Pędzel, wałek, natrysk. Zaleca się stosowanie narzędzi malarskich ANZA.
 • Rozcieńczenie: w razie potrzeby rozcieńczyć do 5% wodą
 • Warunki aplikacji: Podczas malowania temperatura powietrza nie może być niższa niż +5°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%.

Przygotowanie podłoża

Podłoże przeznaczone do malowania musi być czyste, suche i odtłuszczone, oczyszczone z pyłu i luźno związanych elementów. W przypadku renowacji starych wymalowań przed nałożeniem emalii należy usunąć wszystkie łuszczące się fragmenty starej powłoki, a dobrze przyczepne do podłoża przeszlifować, oczyścić i odtłuścić. Zaleca się wykonać malowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu. Usunąć pleśń oraz wszelkie zanieczyszczenia ograniczające przyczepność farby do podłoża za pomocą odpowiednich środków. Do wypełnienia ubytków i pęknięć w podłożu oraz wyrównania powierzchni należy zastosować odpowiednią szpachlówkę. Upewnić się, że wszystkie powierzchnie szpachlowane lub wcześniej malowane są zmatowione. Powierzchnie przygotowane do malowania powinny być gładkie i o jednolitej chłonności.

Malowanie

Produkt przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Zaleca się stosowanie 1-2 warstw w odstępach min. 6 godz. (w zależności od chłonności podłoża, traktując pierwszą warstwę jako podkład). Farbę można nakładać pędzlem, wałkiem lub przy użyciu natrysku. Dysza urządzenia pneumatycznego o średnicy 1,6–2 mm, ciśnienie w dyszy 2–3 Bara. W razie potrzeby dopuszcza się rozcieńczenie wodą do 5%. W przypadku malowania drewna malować wzdłuż słojów. Dla uzyskania lepszego efektu dekoracyjnego, po pierwszym malowaniu, zaleca się delikatnie przeszlifować powierzchnię drewna drobnym papierem ściernym (180-240) lub specjalną włókniną i usunąć pył. Podczas malowania elementów drewnianych na zewnątrz należy użyć odpowiedniego podkładu gruntującego. Powierzchnie metalowe znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń zagruntować odpowiednim podkładem antykorozyjnym. Wszystkie gruntowane powierzchnie przemalować po 24 h od nałożenia pierwszej warstwy. Podczas malowania kaloryfer powinien być wyłączony (zimny).

Czas schnięcia

W temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50%, farba schnie ok. 1 godziny. Suchość dotykowa po ok. 2 godz. Między nakładaniem kolejnych warstw należy zachować co najmniej 6- godzinny odstęp czasu.

Czyszczenie narzędzi

Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu prac. Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości emalii.

Kolor

Biały i 15 gotowych kolorów.

Wydajność teoretyczna

Do 14 m²/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność w dużej mierze uzależniona jest od takich czynników, jak chłonność, tekstura podłoża, metoda aplikacji oraz kolor.

Opakowania

0,5l ; 1l i 2,5l 

Termin przydatności

24 miesiące od daty produkcji, w fabrycznie zamkniętym opakowaniu.

Ochrona środowiska

Płynnych pozostałości nie wylewać do kanalizacji. Puste opakowania jak i opakowania zawierające nienadające się do ponownego wykorzystania pozostałości farb przekazać do punktu zajmującego się zbieraniem tego rodzaju odpadów. Szczegółową informację na temat możliwości zbierania odpadów można uzyskać w lokalnym Urzędzie Gminy.

Wskazówki BHP i ppoż.

Podczas malowania nosić odpowiednie ubranie robocze oraz rękawice ochronne. Zawiera: mieszanina poreakcyjna 5-chloro-2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 247-500-7] i 2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 220-239-6] (3:1), 1,2-benzoizotiazol-3(2H)-on i 2-metylo-2H-izotiazol-3-on. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Farbę przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Pomieszczenia zamknięte po zastosowaniu farby, należy wietrzyć do zaniku zapachu i po tym czasie nadają się do użytkowania. Produkt nie jest sklasyfikowany, jako niebezpieczny. Karta charakterystyki produktu dostępna na życzenie Klienta.

Transport i przechowywanie

Wyrób powinien być transportowany i magazynowany w opakowaniach zabezpieczających przed wpływem czynników atmosferycznych. Temperatura magazynowania i transportowania powinna wynosić od +5°C do +25°C. Chronić farbę przed mrozem.

Parametry techniczne

Gęstość: 1,06 – 1,26 g/ml (w zależności od koloru)

Stopień połysku: półmat

Produkt zawiera poniżej 0,2 g/l LZO.

Kat. A/d. Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. – 130 g/l.

Kat. A/b. Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. – 100 g/l.

Produkt posiada Atest Higieniczny oraz certyfikat na zgodność z normą PN-C-81907:2003P.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium