Menu

Farba Dulux Absolute White do ścian i sufitów 9L

Dostępność: brak towaru
Cena: 74,90 zł 74.90
  ( 1 L = 8,32 zł )
ilość szt.
Producent: DULUX
Kod produktu: s7.2275231493

Opis

Farba Dulux Absolute White do ścian i sufitów 9L

EAN: 5904078196496

 

Zastosowanie farby Dulux Absolute White

Dulux Absolute White to wysokiej jakości akrylowa emulsja wodna, przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej. Może być stosowana na tynki [cementowe i cementowo-wapienne], podłoża gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe, tapety papierowe i z włókna szklanego. Tworzy trwałe powłoki o absolutnie białym odcieniu bieli (100/100 w skali bieli) oraz głęboko matowym wykończeniu. Zawartość LZO bliska zeru sprawia, że ma neutralny zapach. Emulsja doskonale rozprowadza się po powierzchni ścian, a dzięki minimalnemu poziomowi chlapania, ogranicza stopień zabrudzeń.

 

Dane techniczne emulsji Dulux Absolute White

  • Wydajność: Do 13m2 /l (Przy jednokrotnym malowaniu na gładkiej, równej i odpowiednio przygotowanej powierzchni podłoża)
  • Ilość warstw: 2
  • Rozcieńczalnik: Czysta woda
  • Czas schnięcia: do nakładania następnej warstwy – 3-4 godziny
  • Gęstość: ok. 1,41g/cm3
  • LZO: Limit zawartości LZO (kat.:A/a): 30g/l (2010): Produkt zawiera max 0,2g/l LZO
  • ODPORNOŚĆ NA SZOROWANIE WG PN-EN 13300:2002: Produkt zgodny z normą
  • ODPORNOŚĆ NA SZOROWANIE WG PN-C 81914:2002: Rodzaj III
  • STOPIEŃ POŁYSKU PRZY KĄCIE 85° WG PN-EN 13300:2002: Mat (współczynnik odbicia światła <5)

 

Inne właściwości

· Odporność na działanie wody

- wytrzymuje standardową wilgotność powietrza w pomieszczeniach, powierzchnie pomalowane nie mogą być w stałym kontakcie z wodą i narażone na kondensację wilgoci.

· Inne

- absolutnie biała ściana i sufit – 100/100 w skali bieli – unikalna formulacja wykorzystująca optyczne rozjaśniacze osiąga maksymalnie 100 punktów w skali bieli (White Index=100 wg badań laboratoryjnych AkzoNobel),

- minimalny poziom chlapania – emulsja doskonale rozprowadza się po powierzchni ścian, a dzięki minimalnemu poziomowi chlapania, ogranicza stopień zabrudzeń,

- perfekcyjnie matowa powłok – antyrefleksyjne właściwości emulsji Dulux Absolute White nadają malowanym powierzchniom perfekcyjnie matową powłokę i niwelują niedoskonałości podłoża,

- wysoka wydajność,

- neutralny zapach.

 

STOSOWANIE PRODUKTU

 

PRZYGOTOWANIE WYROBU

Nie dodawać obcych składników.

Przed użyciem farbę dokładnie wymieszać.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Powierzchnie powinny być zwarte, jednolite, czyste i suche (np. tynki malować po 3-4 tygodniach sezonowania lub po czasie wskazanym przez producenta danego tynku, gładzi, szpachli).

1. Powłoki farb wapiennych, klejowych oraz słabo przyczepnych należy całkowicie usunąć z podłoża, a następnie powierzchnie przemyć wodą w celu usunięcia pylistych pozostałości i kurzu. Pozostawić do wyschnięcia.

2. Z powierzchni należy usunąć zanieczyszczenia ograniczające przyczepność farby. Zanieczyszczenia zmyć wodą ze środkiem myjącym. Pozostawić do wyschnięcia.

3. Powierzchnie zagrzybione oczyść za pomocą szpachelki, a następnie zastosować odpowiedni środek grzybobójczy.

4. Nierówności i uszkodzenia powierzchni wypełnić odpowiednią masą szpachlową, a następnie wyrównać i wygładzić.

5. Zagruntować malowane powierzchnie:

· Podłoża silnie nasiąkliwe, niestabilne, pylące i porowate zagruntować kolejno:

etap 1: preparatem Dulux Grunt (dotyczy głównie miejsc szpachlowanych, spoin płyt kartonowogipsowych, powierzchni po usunięciu farb klejowych i kredowych, itp.),

etap 2: emulsją Dulux Absolute White rozcieńczoną dodatkiem 20-25% czystej wody (dotyczy całej powierzchni).

· Inne podłoża od wyżej wymienionych, a wcześniej nie malowanych np. porowate, stabilne, niepylące tynki cementowo-wapienne zagruntować emulsją Dulux Absolute White rozcieńczoną dodatkiem 20-25% czystej wody.

· Podłoża wcześniej malowane farbami emulsyjnymi, których powierzchnia jest jednolita, dobrze przyczepna, nie jest pyląca lub uszkodzona malować bez gruntowania.

Uwaga! Na podłożach uprzednio malowanych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu farby powstanie niepożądany efekt, poprzednie powłoki należy całkowicie usunąć i na nowo przygotować je do malowania.

 

MALOWANIE

· Warunki malowania

- temperatura otoczenia i malowanej powierzchni powinna być pomiędzy +10°C a +28°C

- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 80%

 

· Zalecane metody malowania

- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia syntetycznego

- wałek: najlepszy efekt uzyskasz stosując wałki z runa naturalnego lub wałki sznurkowe o dł. runa 10-18mm

- natrysk hydrodynamiczny - zalecane parametry urządzenia:

o ciśnienie robocze 195 [bar]

o średnica dyszy 0,017” / 0,43 mm (dysza PAA517)

o kąt natrysku 50

Parametry natrysku wykonane na urządzeniach firmy GRACO, model STmax595. Dobór parametrów do metody natryskowej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i cech urządzenia, powinien być poprzedzony próbami technicznymi.

 

· Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego)

- nie rozcieńczaj emulsji,

- nakładaj 2 warstwy farby w odstępie 3-4 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,

- nabieraj na wałek lub pędzel obfite i równomierne ilości farby,

- rozprowadzaj dokładnie do uzyskania równomiernej warstwy,

- taśmę malarską usuń niezwłocznie po zakończeniu malowania.

 

CZYSZCZENIE NARZĘDZI MALARSKICH

Po zakończeniu malowania zaleca się usunąć z narzędzi jak największą ilość farby, a następnie umyć je wodą. Nie używać pustych opakowań do przechowywania żywności

 

PRZECHOWYWANIE

· Przechowywanie

W oryginalnych i szczelnie zamkniętych opakowaniach, w temperaturze powyżej +5°C i poniżej +30°C, w pomieszczeniach zamkniętych, z dala od źródeł ciepła.

 

 OKRES WAŻNOŚCI 

Okres przydatności: 2 lata od daty produkcji.

Dane identyfikujące wyrób oraz termin upływu ważności wyrobu podawany jest na opakowaniu jednostkowym.

Bezpieczeństwo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium