Menu
Stalco akumulator 20V 4AH S-97383 Stalco akumulator 20V 4AH S-97383
Producent: STALCO
Cena: 229,99 zł
szt.
zobacz więcej
Black&Decker akumulator 18V/ 2Ah Black&Decker akumulator 18V/ 2Ah
Producent: BLACK&DECKER
Cena: 142,00 zł
zobacz więcej
Dewalt 	akumulator XR Li-Ion 18 V 2,0 Ah DCB183 Dewalt akumulator XR Li-Ion 18 V 2,0 Ah DCB183
Producent: DEWALT
Cena: 192,00 zł
zobacz więcej
Dewalt akumulator DCB184 XR 5.0 Ah Dewalt akumulator DCB184 XR 5.0 Ah
Producent: DEWALT
Cena: 319,00 zł
zobacz więcej
Dewalt ładowarka do akumulatorów DCB115 Dewalt ładowarka do akumulatorów DCB115
Producent: DEWALT
Cena: 222,00 zł
zobacz więcej
Graphite ładowarka 58g002 Graphite ładowarka 58g002
Producent: GRAPHITE
Cena: 59,00 zł
zobacz więcej
Graphite zestaw akumulator 2.0ah + ładowarka Graphite zestaw akumulator 2.0ah + ładowarka
Producent: GRAPHITE
Cena: 129,00 zł
zobacz więcej
Graphite zestaw akumulator 4.0 Ah + ładowarka Graphite zestaw akumulator 4.0 Ah + ładowarka
Producent: GRAPHITE
Cena: 229,99 zł
zobacz więcej
Stalco ładowarka USB UCS20 Stalco ładowarka USB UCS20
Producent: STALCO
Cena: 79,99 zł
zobacz więcej

Akumulatory i ładowarki do elektronarzędzi

Przy bardzo szerokim zastosowaniu elektronarzędzi akumulatorowych dużą część kosztów pochłania kupno kolejnych źródeł zasilania dla każdego urządzenia z osobna. Bosch Professional stworzył linię produktów, które można zasilić jednym i tym samym akumulatorem. W ten sposób można zaoszczędzić na najdroższym elemencie i jednocześnie zadbać o jego optymalne wykorzystanie.

Jeden wspólny akumulator do wszystkich elektronarzędzi

Akumulatory źle znoszą zbyt często doładowywanie. O wiele lepiej jest wyczerpać zupełnie baterię i dopiero wtedy podłączyć ją do ładowania. Z drugiej strony, zbyt długie niekorzystanie z akumulatora także skraca jego żywotność. Najlepszym więc rozwiązaniem jest regularne korzystanie z baterii aż do jej wyczerpania. Jednak w małych warsztatach przydomowych z wielu narzędzi korzysta się sporadycznie. Aby optymalnie korzystać z akumulatora, warto rozważyć już na samym początku kupno narzędzi, do których pasować będzie identyczne źródło zasilania. Stuprocentową pewność uzyskać można, kupując jedną linię produktów u konkretnego producenta i jednocześnie pilnując, by parametry każdego urządzenia były zbliżone. 

W naszym sklepie oferujemy dwie serie elektronarzędzi wykorzystujące wspólny akumulator : Bosch Proffesional i Graphite Energy+. 

Jaki akumulator pasuje ?

Jest kilka ważnych parametrów każdego akumulatora. Najważniejsze jest napięcie pracy: najczęściej jest to 12 lub 16 V. Ta wartość musi być zgodna, inaczej urządzenie nie będzie działać. Inną wartość, którą dobrze jest sprawdzić, to pojemność akumulatora. Choć do wielu modeli można założyć zasilanie o różnej pojemności, należy się upewnić, że posiadany akumulator będzie na pewno pasował. Równie istotny jest kształt baterii. Jedne są bardziej wydłużone, inne nieco mniejsze. Często akumulatory różnych producentów elektronarzędzi mogą się różnić. Z tych powodów najlepiej jest zaopatrzyć się w produkty jednej marki. Bosch Professional posiada kilka modeli akumulatorów, pasujących do wszystkich produkowanych urządzeń. Przykładem może być GBA 18V oraz GBA 12V. Są to dwa podstawowe źródła zasilania. W naszej ofercie jest również szybka ładowarka, która pozwoli naładować nawet duże akumulatory o pojemności 5 Ah w zaledwie godzinę.

Dobrany zestaw

Zaczynając wyposażać swój mały, przydomowy warsztat, warto zastanowić się nad możliwością zredukowania ilości potrzebnych akumulatorów. Używając elektronarzędzi jednego producenta o zbliżonych parametrach zasilania, można zakupić jedynie dwa jego źródła. W czasie, gdy jedno z nich będzie w użyciu, szybka ładowarka przygotuje drugie ogniwo do pracy. W ten sposób wszystkie urządzenia są ciągle gotowe do użycia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium