Menu

Wyrzynarka - jak wybrać najlepszą ?

Kiedy trzeba wyciąć ładne, zaokrąglone podpórki pod półkę, niezawodna będzie wyrzynarka. Jest to szczególne elektronarzędzie pozwalające na tworzenie finezyjnych kształtów bez ograniczeń. Stosowana głównie do desek, równie dobrze nadaje się do cięcia tworzyw sztucznych oraz cienkich blach. Choć jest przydatna w pracy profesjonalistów, najbardziej popularna jest u domowych majsterkowiczów, ponieważ pozwala im nadać ich pracom szczególny, niepowtarzalny charakter.

Dokładność i estetyka

Dwie główne funkcje wyrzynarek to docinanie na wymiar oraz tworzenie ciekawych, estetycznych kształtów. Pierwsza z nich przydatna jest szczególnie przy kładzeniu podłogi. Panel przylegający do drzwi musi zostać odpowiednio docięty, aby jego krawędź pasowała do nieregularnego kształtu. Równie duży problem powstaje, gdy należy ominąć instalację grzewczą. Wycięcie niewielkiego prostokąta z pomocą wyrzynarki jest dziecinnie proste. Tak samo jak wycięcie nieregularnego kształtu nadającego odpowiednią estetykę. Wystarczy tylko odrysować ołówkiem kontur, a laserowy wskaźnik pomoże odpowiednio poprowadzić urządzenie w celu uzyskania pożądanego efektu.

Łatwość obsługi

Wyrzynarki wyposażone są w wiele elementów ułatwiających pracę. Oprócz wspomnianego wskaźnika laserowego każdy model posiada szeroką stopkę, która umożliwia prowadzenie brzeszczotu prostopadle do powierzchni (lub pod kątem nawet czterdziestu pięciu stopni, jak w wyrzynarce Bosch PST 650). W wielu oferowanych przez nas wyrzynarkach zamocowane jest specjalne przyłącze. Wystarczy podłączyć do niego odkurzacz, a pył i wióry powstałe w czasie cięcia zostaną do niego wessane. Zapewni to czystość w pomieszczeniu oraz umożliwi dłuższą pracę bez potrzeby wietrzenia. Zainteresowaniem cieszy się wyrzynarka Bosch Professional GST 700 z płynnym dostosowaniem obrotów do ciętego materiału. W sprzedaży są ponadto specjalne brzeszczoty do drewna, tworzyw sztucznych lub metalu. Ich wymiana jest prosta dzięki zastosowaniu specjalnego mocowania typu T. W Lobo posiadamy również modele akumulatorowe, idealne do prac na świeżym powietrzu.

Najlepsza dla majsterkowiczów

Wyrzynarka jest przydatna przy wielu pracach remontowych. Jednak jej największy potencjał tkwi w wycinaniu nieregularnych, w zasadzie dowolnych kształtów z drewna, tworzywa lub metalu. W ten sposób staje się narzędziem twórczym, pozwalającym na uzyskanie ciekawych efektów estetycznych i wizualnych. Budzi to sporą satysfakcję u wielu majsterkowiczów, którym udało się stworzyć coś oryginalnego i ciekawego.

Wyrzynarki Bosch, Graphite z najszybszą wysyłką !

Wyrzynarki ręczne przeznaczone przede wszystkim do cięcia drewna, ale także miękkich metali i elementów plastikowych. W zależności od rozmiaru wymiennych piłek można nimi wykonywać wycięcia o różnej wielkości. Wycinać można kształty nieregularne, proste, ale również otwory. Polecamy wyrzynarki renomowanych firm takich jak Bosch z najszybszą wysyłką z PSB Lobo.pl ! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium