Menu
Opcje przeglądania

Opalarka - do czego służy, jaką wybrać ?

Głównym zadaniem opalarki jest zdejmowanie starych farb i powłok lakierniczych. Istota jej działania to oddziaływanie powietrzem rozgrzanym do wysokich temperatur, dlatego jest sporo innych zastosowań, jakie znaleźć można w każdym domu. Dodatkowe, wymienne dysze zwiększają zakres prac, do których można nią wykorzystywać. Z tych powodów opalarka powinna znaleźć swoje miejsce w każdym przydomowym warsztacie.

Wiele niestandardowych zastosowań

Opalarka znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka temperatura. Doskonale radzi sobie z usuwaniem starych farm czy powłok lakierniczych, ale również można nią ciąć i sklejać wiele tworzyw sztucznych podatnych na temperaturę. Pomaga przy klejeniu z zastosowaniem specjalnych topników, na przykład przy oklejaniu samochodu i blach. Zastosowanie znajdzie nawet w ogródku oraz na podjeździe. Z łatwością poradzi sobie z chwastami rosnącymi w trudno dostępnych miejscach. Opalarki mogą służyć również do dezynfekcji zarówno ziemi do kwiatów, jak i klatek dla zwierząt. Przydaje się także przy majsterkowaniu, gdy potrzeba obkurczyć koszulkę termokurczliwą, zgrzać kawałek folii lub osuszyć jakąś powierzchnię. Przy pracy należy zawsze pamiętać o zabezpieczeniu innych przedmiotów przed działaniem wysokiej temperatury.

Opalarka godna zaufania

W ofercie Lobo znajdują się tylko sprawdzone i niezawodne urządzenia. Przykładem może być opalarka Bosch Professional GHG 20-63. Posiada ona moc 2 kW, co pozwala osiągnąć na wyjściu temperaturę 630°C. Możliwa jest praca z trzema prędkościami nadmuchu powietrza oraz z płynną regulacją temperatury. Dużą zaletą jest również ekran pokazujący bieżącą temperaturę na wyjściu urządzenia. Niewielka waga oraz ergonomiczna rękojeść zapewniają komfortowy i bezpieczny chwyt urządzenia. Te właściwości czynią opalarkę Bosch Professional idealną nie tylko dla profesjonalistów, ale także do zastosowań domowych.

Zawsze przydatna

Opalarka jest bardzo przydatnym urządzeniem dla każdego. Wysoka temperatura, często z możliwością regulacji, znajdzie zawsze szerokie zastosowanie. Od usuwania farb i lakierów, przez dezynfekcję ziemi i usuwania chwastów, po osuszanie różnych powierzchni. Pozwala również na cięcie tworzyw sztucznych, klejenie ich oraz ukrywanie pęknięć na powierzchni plastikowych przedmiotów. Stosując topniki, opalarkę można zamienić w skuteczną klejarkę. Przy tym jest to urządzenie niewielkie oraz łatwe w użyciu. To doskonały wybór do każdego domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium