Menu

TIKKURILA Olej Valtti Plus Terrace Oil Ash Grey Popielaty 4,5L

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 229,99 zł 229.99
  ( 1 L = 51,11 zł )
ilość szt.
Producent: TIKKURILA
Kod produktu: s7.60144718

Opis

TIKKURILA Olej Valtti Plus Terrace Oil Ash Grey Popielaty 4,5L 

EAN: 6408070144718

 

Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil to wyjątkowy olej przeznaczony do zewnętrznych powierzchni drewnianych. Jego formuła chroni drewno przed szkodliwym promieniowaniem UV, jednocześnie tworząc bardzo trwałą powierzchnię, która zachowuje estetyczny wygląd przez długi czas. Produkt wyróżnia się innowacyjnym podejściem do ochrony środowiska - 75% całkowitej zawartości węgla organicznego zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi 18% całkowitego składu produktu zgodnie z normą ASTM D6866-18.

Olej Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil jest idealny do mebli ogrodowych, tarasów, podestów oraz pomostów. Można go stosować zarówno na drewno surowe, jak i wcześniej olejowane. Doskonale sprawdzi się na różnych typach drewna, w tym miękkim, twardym, impregnowanym przemysłowo oraz poddanym obróbce termicznej.

Stosowanie tego oleju to gwarancja, że drewno będzie odpowiednio zabezpieczone, a jego naturalne piękno podkreślone. Wypróbuj Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil Teak i ciesz się doskonałą ochroną oraz wyglądem swoich drewnianych powierzchni przez lata.

Zachęcamy do zakupu tego innowacyjnego produktu, który zapewni Twoim drewnianym powierzchniom profesjonalną ochronę i estetyczny wygląd.

 

Zalety oleju Valtti Plus Terrace Oil marki Tikkurila 

 • Olej do zewnętrznych powierzchni drewnianych
 • Ochrona przed promieniowaniem UV
 • Trwała powierzchnia
 • 75% zawartości węgla organicznego pochodzenia roślinnego
 • Przeznaczony do drewna surowego i olejowanego
 • Idealny do drewna miękkiego, twardego, impregnowanego przemysłowo i termicznie

 

Dane techniczne oleju Valtti Plus Terrace Oil marki Tikkurila 

 • Wydajność: 5 - 7 m²/l (stare, zużyte, zniszczone powierzchnie drewniane); 7 - 15 m²/l (nowe i w dobrym stanie powierzchnie drewniane).
 • Rozcieńczalnik: Woda, nie zaleca się rozcieńczania.
 • Metody aplikacji: Pędzel lub gąbka.
 • Czas schnięcia: Suchość dotykowa po kilku godzinach, czas schnięcia zależny od porowatości powierzchni i ilości naniesionego oleju.
 • Gęstość: 1,0 kg/l, ISO 2811.
 • Zawartość części stałych objętościowo: 18%

 

Sposób użycia oleju Valtti Plus Terrace Oil marki Tikkurila 

 • Warunki aplikacji

Powierzchnia przeznaczona do malowania musi być sucha i zawartość wilgoci w drewnie poniżej 20%, gdyż mokre drewno nie wchłania oleju oraz olej wysycha powoli. Impregnowane drewno jest często mokre, dlatego zaleca się jego malowanie po około 6 miesiącach od montażu. W trakcie aplikacji i schnięcia temperatura powietrza musi wynosić minimum +5°C, wilgotność względna powietrza poniżej 80%.

 • Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie niemalowane: Usunąć brud, kurz i luźne elementy z powierzchni. Powierzchnie zainfekowane pleśnią umyć odpowiednim środkiem zgodnie z instrukcją stosowania.

Powierzchnie malowane uprzednio olejem: Usunąć luźne elementy za pomocą skrobaka lub szczotki drucianej. W razie potrzeby, powierzchnie zainfekowane pleśnią umyć odpowiednim środkiem zgodnie z instrukcją stosowania. Jeśli na powierzchni drewna pozostaje bezbarwna warstwa, należy ją usunąć przed malowaniem.

 • Aplikacja

Dokładnie wymieszać olej przed użyciem oraz okresowo powtarzać mieszanie podczas aplikacji. Olej rozprowadzać równomiernie za pomocą pędzla lub gąbki, tak by cały został wchłonięty przez drewno. Ewentualny nadmiar oleju należy niezwłocznie usunąć. Zazwyczaj jedna warstwa oleju jest wystarczająca, jednak w przypadku porowatego typu drewna może okazać się konieczne nałożenie drugiej warstwy oleju. Drugą warstwę można nakładać w momencie, gdy olej zostanie wchłonięty i powierzchnia jest sucha, w zależności od warunków atmosferycznych zazwyczaj następuje to po kilku godzinach. W celu uniknięcia przegrubienia (przeolejowania) wykonuj pociągnięcia pędzla na całej długości płyty, pokrywając całą powierzchnię równomiernie. Nasączanie olejem powoduje przyciemnienie naturalnego koloru drewna.

Malowanie renowacyjne powinno być przeprowadzane, gdy jest to konieczne np., gdy poprzednie warstwy oleju zostały wypłukane. Powierzchnie narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych należy zabezpieczać corocznie. Pogorszenie się stanu malowanej powierzchni lub wymalowania może być spowodowane poprzez reakcję elektrochemiczną wywołaną obecnością metali w wymalowanym elemencie. Efektem takiego zjawiska jest pojawienie się ciemnych zmian na drewnie.

 • Czyszczenie narzędzi

Narzędzia czyścić wodą z mydłem.

 • Instrukcja utrzymania

W normalnych warunkach produkt osiąga odporność i trwałość po ok. 1 tygodniu, do tego czasu powierzchnie muszą być traktowane z ostrożnością. W razie potrzeby, powierzchnia może być delikatnie czyszczona miękką szczotką lub mopem po ok. 2 dniach od pomalowania.

Brudne powierzchnie mogą być czyszczone odpowiednim środkiem zgodnie z instrukcją stosowania, następnie spłukane wodą i pozostawione do wyschnięcia.

 • Renowacja powierzchni

Renowację należy wykonać w razie potrzeby. Powierzchnie narażone na ciągłe działanie warunków atmosferycznych mogą wymagać częstszej pielęgnacji. W przypadku malowania renowacyjnego przy użyciu zabarwionego produktu powierzchnia staje się ciemniejsza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium