Menu

Primacol Farba Betonowa 8kg - Mount Everest

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 188,00 zł 188.00
  ( 1 kg = 23,50 zł )
ilość szt.
Producent: PRIMACOL
Kod produktu: s7.495233899

Opis

FARBA BETONOWA to farba dekoracyjna na spoiwie mieneralnym.

Dzięki niej można stworzyć efekt betonu wibrowanego na ścianie (gładki i błyszczący), ale też charakterystyczne nierówności i wżery na powierzchni. 

Produkt jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych i gotowy do użytku bezpośrednio po otwarciu opakowania, wymaga jedynie wymieszania.

Farba betonowa w kolorze MOUNT EVEREST idealnie wpisuje się w nowoczesny styl nie tylko domów, ale też budynków użyteczności publicznej. Świetnie sprawdza się w stylach industrialnych. Prezentuje się dobrze wśród szkła, metalu czy drewna. Powierzchnia pod farbę betonową nie musi być perfekcyjnie gładka - farba marki PRIMACOL zamaskuje drobne nierówności podłoża. Farbę betonową można stosować na tynki cementowe, wapienne oraz cementowo-wapienne oraz po odpowiednim przygotowaniu na płyty G-K.

Dane techniczne:

  • Farba dekoracyjna
  • Mineralna
  • Łatwa aplikacja
  • Efekt surowego betonu
  • Nowoczesne wnętrze

Przygotowanie podłoża: 

Aby uzyskać odpowiedni efekt farby betonowej musimy odpowiednio przygotować do tego podłoże. Nie powinno zatem być mokre, powinniśmy też zadbać o brak kurzu, zabrudzeń czy tłuszczu. Jeżeli na powierzchni znajdują się resztki wcześniejszych farb lub tynków - również należy się ich pozbyć. Podłoże luźne zagruntować gruntem głęboko penetrującym PRIMAGRUNT GP. Przed nałożeniem farby, powierzchnię powinniśmy zabezpieczyć jedną warstwą Kontakt Gruntu, aby zwiększyć jej przyczepność.

UWAGA: Farba betonowa Primacol nie toleruje gipsu. Zatem jeśli chcemy zastosować farbę betonową na tego typu powierzchnie - należy zastosować koniecznie dwie wartwy Kontakt Gruntu, aby powierzchnie zostały odizolowane.

Sposób użycia: 

Przed użyciem produkt dokładnie wymieszać. Podczas stosowania należy często mieszać farbę. Prace przeprowadzać w temperaturze powyżej 5oC, z dala od silnych źródeł ciepła. Nie dopuścić do nierównomiernego i zbyt szybkiego wysychania farby. Farbę nanosić wałkiem na powierzchnię do 1m2 a następnie zagładzać pacą. Pozwoli to pracować na powierzchni wystarczająco mokrej i podatnej na formowanie. Należy kontrolować stopień wyschnięcia farby, w razie konieczności farbę dokładać miejscowo. Farba betonowa umożliwia uzyskanie różnych efektów dekoracyjnych, w zależności od techniki nakładania oraz inwencji wykonawcy. Efekt końcowy uzależniony jest w dużej mierze od umiejętności wykonawcy i producent nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody związane z niewłaściwym stosowaniem produktu. Przed przystąpieniem do właściwej pracy należy najpierw dokonać próby na małej powierzchni.

 

KOLORY - FARBA BETONOWA PRIMACOL: 

 

Farba betonowa - kolor: ELBRUSFarba betonowa - kolor: MONT BLANCFarba betonowa - kolor: MOUNT EVERESTFarba betonowa - kolor: BROAD PEAK

 

Propozycje efektów dekoracyjnych:

Efekt betonu wibrowanego (gładka, błyszcząca powierzchnia):
Pierwszą warstwę nakładać wałkiem i zagładzić pacą, poczekać aż lekko przeschnie (farba powinna być jeszcze wilgotna, ale nie odkształcać się pod wpływem płasko ułożonej pacy). Następnie nałożyć drugą warstwę wałkiem i od razu przetrzeć pacą na gładko (paca ustawiona płasko). W czasie schnięcia całość przecierać płasko przyłożonym brzegiem pacy w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Intensywność przecierania decyduje o końcowym efekcie wybłyszczenia i przyciemnienia powierzchni. Nie należy wybłyszczać powierzchni zbyt długo, ponieważ może prowadzić to do rolowania oraz odpadania farby. Po 24h ścianę przetrzeć miękkim pędzlem w celu obsypania niezwiązanych ziaren i przystąpić do zabezpieczenia dekoracji.

Efekt betonu z wżerami (matowa powierzchnia):
Pierwszą warstwę nanieść wałkiem i zagładzić pacą ze stali nierdzewnej na grubość ziarna. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia na 12-24h, w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Nanieść drugą warstwę, również wałkiem. Natychmiast zagładzać nieregularnie pacą. W czasie zagładzania powstają charakterystyczne wżery i ubytki. Są one w tym efekcie pożądane – nadają charakterystyczny wygląd surowego betonu. W razie konieczności farbę można miejscami dokładać. Gdy powierzchnia nabierze pożądanego efektu pozostawić do wyschnięcia na 24h. Następnie przetrzeć ją pędzlem w celu obsypania niezwiązanych ziaren i przystąpić do zabezpieczenia dekoracji. Powierzchnię należy zabezpieczyć używając produktów z serii Primacol Decorative. Zapobiegnie to obsypywaniu się ziaren oraz ułatwi czyszczenie.

Wydajność: 1,5 – 2,5 kg /m2 (2 warstwy, wydajność Farby Betonowej jest uzależniona od chłonności i przygotowania podłoża, grubości nałożonych warstw, wykonywanego efektu, a nawet samego wykonawcy)

Pojemność: 8kg

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium